Domácí gel na praní

Domácí gel na praní

Na internetu naleznete mnoho receptů na domácí gel na praní, ale vesměs budou shodné s tímto, který jsem čerpala na webu www.home-made.cz

Výhodou domácí gelu na praní je nejen jeho cena – litr vás přijde cca na 5 Kč, ale také neobsahují tenzidy (pěnidla), enzymy (jsou sice účinné při odstraňování mastnosty, skvrn od krve, čokolády, ale pokud perete nad 40°C, tak ztratí prací efekt), konzervanty (domácí gel stačí spotřebovat od 8 týdnů od výroby, aniž byste museli použít konzervanty) a zjasnovače. Výroba Vám zabere asi 10 min Vašeho času a jako bonus, nezatěžuje má minimální dopad na životní prostředí oproti běžným prostředkům na praní.

Tento gel je zároveň vhodný i pro citlivou a dětskou pokožku.

Co budete potřebovat:

  • 1 mýdlo na praní (Marsejské, Jelen)
  • 300g práškové sody na praní
  • 15 kapek esenciálního oleje
  • 10 litrů vařící vody

Postup:

Mýdlo si nastrouhejte na jemno a rozmíchejte ho v cca litru vroucí vody. Po rozpuštění přimíchejte sodu a míchejte do úplného rozpuštění. Dejte si ale pozor, abyste neměli moc vysokou teplotu, jinak vám začne směs pěnit. Až budete mít rozpuštěnou i sodu, přilévejte za stálého míchání zbytek vařící vody.

Směs nechte zchladit a poté přidejte 15 kapek esenciálního oleje. Nechte 24 hodin odstát a máte připraven domácí gel na praní!

http://www.home-made.cz/2012/08/domaci-gel-na-prani.html

=========
DOMÁCÍ OCHRANNÝ PERLOVÝ LESK NA RTY S LANOLINEM
DOMÁCÍ ZUBNÍ PASTA SE XYLITEM

 

admin

Related Posts

Medová sůl do koupele

Medová sůl do koupele

Domácí prášek do myčky

Domácí prášek do myčky

Prevence před rýmou? Zkuste sirup z rýmovníku

Prevence před rýmou? Zkuste sirup z rýmovníku

Zavařená jablka

Zavařená jablka

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky