Domácí zubní pasta se xylitem

Domácí zubní pasta se xylitem

Poté, co manžel přišel s tím, že zubní pasta obsahuje plno, zbytečných, přísad, rozhodli jsme se vyzkoušet domácí pastu.

Pasty většinou obsahují zbytečné konzervanty, parabeny, chlorované vodíky, umělá sladidla (nevím, jak vy, ale já si čistím zuby, abych je měla čisté, ne abych si na ne „nanášela“ další cukr) a také barviva, některé pasty dokonce i azobarviva, která jsou prokazatelně škodlivá.

Někdo si může říct – čistím si jen zuby, pastu nepolikám, ale všechny látky, včetně těch škodlivých se dostávají přes sliznici do organismu.

U domácích zubních past si ale budete muset zvyknout, že nepění, jelikož neobsahují Sodium lauryl suphate (SLS), která je pěnidlem obsaženým v pastách. Pěna z SLS podle výzkumů předního britského dentisty Tonnyho Talbota  zvyšuje výskyt aft v ústech a je spojována se vznikem nádorů. V dutině ústní vysušuje ochranný hlenitý povlak a zvyšuje zranitelnost a dráždivost. To může vést k zánětům.

Tato pasta s kokosovým olejem je sladká, takže je vhodná určitě i pro děti.

Co budete potřebovat:

– 20ml kokosového oleje

– 5g Xylitu

– 5g plavené křídy

Postup:

Kokosový olej nechte stát při teplotě nad 21°C, popřípadě jej můžete nechat lehce rozehřát. Vsypte xylit a plavenou křídu a dokonale zamíchejte. Xyliton je sice dřevěný cukr (březový cukr), který ovšem neškodí zubům. V tomto případě se jedná o účinnou látku proti zubnímu kazu. Plavená křída zde zastupuje abrazivní a bělící složku.

My jsme prozatím ve fázi zkoušení, ale za pár týdnů vám dám vědět. 🙂

Home-made

=========
DOMÁCÍ OCHRANNÝ PERLOVÝ LESK NA RTY S LANOLINEM
DOMÁCÍ GEL NA PRANÍ

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

DIY esenciální olejový parfém

DIY esenciální olejový parfém

Domácí prášek na bílé prádlo

Domácí prášek na bílé prádlo

Domácí prášek na praní pro barevné prádlo

Domácí prášek na praní pro barevné prádlo

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *