Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Mateřství je magické, ale někdy se ztrácíme v chaosu a zapomínáme na osobu, kterou jsme byli, než jsme porodily naše malé lásky. Někdy se musíme ohlédnout zpět a znovu se spojit s tím, kým jsme byly, s našimi cíli, zálibami a nepříteli a sloučit to s matkou, kterou jsme dnes.

Drahá maminko,

mateřství je těžké. Budeš se učit po celou dobu. Vyčerpání tě někdy překoná a ztratí se ze dne na den. Nezapomeň se podívat nahoru na velký obraz – zaměř se na všechny cíle a vzrušení, které jsi měla předtím, než jsi porodila, a važ si každý okamžik kolem tebe, protože utíká příliš rychle.

Některé dny tě ani nepoznávám. Ani ty sama sebe nepoznáváš. Změnila jsi se v jinou osobu! Změnila jsi se úžasným způsobem, protože mateřství zná způsob, jak nás přetvořit do nejlepší verze sebe sama – i když jsi unavená a někdy potřebuješ další podporu, dodatečnou připomínku všech úžasných věcí, které děláš každý den, že jsi lepidlo, který drží tvoji rodinu pohromadě. To je hrozná váha, kterou nosíš na ramenou. Nezapomeň, že na to nejsi sama!

Jsou dny, kdy se díváš do zrcadla na sebe, noci, kdy se díváš na svého manžela a chvíle, kdy tiskneš k sobě své dítě. Jsou momenty, kdy si neuvědomuješ, že nejsi jen máma, manželka a nebereš na nic dalšího ohled. Nezapomínej na sebe, na mě, na osobu, kterou jsi byla předtím, na věci, které tě učinily šťastnou. Nenech mě zmizet z tvého, našeho života.

Hledej rovnováhu, ne dokonalost. Jsi na sebe příliš tvrdá. Každé ráno se probouzíš s očekávaným plánem dne, pak se odradíš, když je seznam úkolů neúplný. Naše rodina je šťastná a zdravá, každý den jsou plná břicha i srdce a to je vše, na čem záleží. Zpomal a vychutnej si smích – tak, jak jsi to dělala dříve, než ti byla dána péče o děti.

Chci, abys věděla, že je v pořádku být unavená a je v pořádku zpomalit, ale je také v pořádku, abys se pobavila. Vím, že ty pozdní noci na párty přešly do bláznivého sledování Netflixu s manželem poté, co jsi konečně dodělala domácí úkoly se svými dětmi a sněním o tom, kdy bude správný čas znovu otěhotnět. Není nic špatného přijmout změnu.

Především ti mateřství sluší. Mateřství pracuje pro tebe. Víš to a všichni kolem tebe to ví také.

S láskou

Tvé předmateřské já

Allison Cooperová

=========
Přísaha mateřství
Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Related Posts

Milá maminko

Milá maminko

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Přísaha mateřství

Přísaha mateřství

5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *