Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Náš první, opravdový výlet, který holky vnímaly a užily si jej hezky po svých ťapkách. 🙂

Vyrazily jsme z naší chaloupky něco málo po osmé hodině ráno a před půl devátou jsme již měly zaparkované auto na centrálním parkovišti v Harrachově, které je placené (50 Kč za celý den).  Vydaly jsme se směrem Hornické muzeum, kde jsme se dostaly do lesa.

Téměř hned jsme viděly lávku, která vede k Liščí stezce (ale to jsme se dozvěděly až cestou zpět). Cesta po levém břehu Mumlavy je hodně kamenitá a posetá kořeny. Menší divoké děti je vhodné vést za ruku, jinak jsou na zemi každým krokem.  Po necelých 30 minutách (s malými dětmi) jste u vodopádů.

     

Když vyjdete na hlavní silnici, jsou k dispozici dvě restaurační boudy a obchůdek se suvenýry. Restaurace mají ale otevřeno až od deseti hodin. Proto, když vyrazíte brzy, jako my, mějte zásoby pro děti i pro sebe (nás málem sežraly hlady 😀 ). Suvenýry jsou otevřené, můžete si koupit pohledy, vizitky, magnetky, omalovánky, píšťaly, mince a spoustu dalších památek.  Děti jako bonus dostanou kartičku s razítkem, že vyšláply k vodopádům.

Po svačince, odpočinku a nákupu nezbytných suvenýrů jsme se vydaly zpět do Harrachova, tentokrát po silnici. Auta zde mají pouze omezený vstup na povolení, takže se nemusíte bát, ale ve střehu buďte, my potkaly 3 zásobovací dodávky.

Po zhruba 600 metrech jsme došly k liščí stezce, kterou hravě dvouleťáčci s pomocí dospěláků zvládnou. U každého úkolu je něco zajímavé o lišce a na konci celé trasy je maketa lišky s otvorem pro fotku. Konec stezky je u lávky, kterou jsme míjely kousek za Hornickým muzeem.

U muzea je komplex (asi) bytových domů s restaurací, ve které jsme si daly kávu a holky palačinky. Palačinky nicméně nedoporučuji, byly evidentně ohřáté, tím i tvrdé :-(.

Celková trasa má kolem 3 km a musím říci, že holky nebyly ani jednou na ruce, vše krásně ťapkaly po svých. A to ještě běhaly okolo nás a od nás a zase zpět. Kočárkem tedy rovnou po silnici. Dostanete se i přes lávku k Liščí stezce, ale nebude to přes ní tak komfortní.

=========

 

Related Posts

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *