Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Náš první, opravdový výlet, který holky vnímaly a užily si jej hezky po svých ťapkách. 🙂

Vyrazily jsme z naší chaloupky něco málo po osmé hodině ráno a před půl devátou jsme již měly zaparkované auto na centrálním parkovišti v Harrachově, které je placené (50 Kč za celý den).  Vydaly jsme se směrem Hornické muzeum, kde jsme se dostaly do lesa.

Téměř hned jsme viděly lávku, která vede k Liščí stezce (ale to jsme se dozvěděly až cestou zpět). Cesta po levém břehu Mumlavy je hodně kamenitá a posetá kořeny. Menší divoké děti je vhodné vést za ruku, jinak jsou na zemi každým krokem.  Po necelých 30 minutách (s malými dětmi) jste u vodopádů.

     

Když vyjdete na hlavní silnici, jsou k dispozici dvě restaurační boudy a obchůdek se suvenýry. Restaurace mají ale otevřeno až od deseti hodin. Proto, když vyrazíte brzy, jako my, mějte zásoby pro děti i pro sebe (nás málem sežraly hlady 😀 ). Suvenýry jsou otevřené, můžete si koupit pohledy, vizitky, magnetky, omalovánky, píšťaly, mince a spoustu dalších památek.  Děti jako bonus dostanou kartičku s razítkem, že vyšláply k vodopádům.

Po svačince, odpočinku a nákupu nezbytných suvenýrů jsme se vydaly zpět do Harrachova, tentokrát po silnici. Auta zde mají pouze omezený vstup na povolení, takže se nemusíte bát, ale ve střehu buďte, my potkaly 3 zásobovací dodávky.

Po zhruba 600 metrech jsme došly k liščí stezce, kterou hravě dvouleťáčci s pomocí dospěláků zvládnou. U každého úkolu je něco zajímavé o lišce a na konci celé trasy je maketa lišky s otvorem pro fotku. Konec stezky je u lávky, kterou jsme míjely kousek za Hornickým muzeem.

U muzea je komplex (asi) bytových domů s restaurací, ve které jsme si daly kávu a holky palačinky. Palačinky nicméně nedoporučuji, byly evidentně ohřáté, tím i tvrdé :-(.

Celková trasa má kolem 3 km a musím říci, že holky nebyly ani jednou na ruce, vše krásně ťapkaly po svých. A to ještě běhaly okolo nás a od nás a zase zpět. Kočárkem tedy rovnou po silnici. Dostanete se i přes lávku k Liščí stezce, ale nebude to přes ní tak komfortní.

=========

 

Related Posts

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky