Náš adventní čas

Náš adventní čas

Adventní čas. Pro mnohé impuls k pečení cukroví, výzdoby nebo vánočního stresu z nakupování, shánění dárků na poslední chvíli. Pro jiné běžné dny. Každý jsme jinačí a každý vnímáme svátky jinak.

My dnes zdobíme byt světýlky, vánočními řetězy, ozdobami a různými dekoracemi. Na to, jak nemám ráda přes rok „lapače prachu“ (přestože dříve to bylo naopak), tak si to o Vánocích vynahrazuji a těším se na to, že se z nás na měsíc stanou malý Griswoldovi. Advent a vánoční svátky se snažím prožívat v klidu, bez stresu, ale s čerpáním atmosféry Vánoc, vůně Vánoc a konečně i radost dětí.

Jsem ráda, že tento rok vyšel první adventní den na prvního prosince. Čekání na Ježíška jsme tak mohli zahájit kompletně se vším, včetně adventního kalendáře. Letošní rok jsem bohužel nestihla udělat adventní kalendář já, ale holek babička udělala skvělou zábavu pro každý den – na obálky natiskla obrázky k vymalování a do obálek dala vždy malý dáreček, dnes začínáme tvořením vánoční dekorace. 🙂

Osobně jsem chtěla vytvořit adventní kalendář s doplňky k modelíně – každý den např. nová modelína, vykrajovátka, bábovičky, špachtle… Vše zabalit jednotlivě do ruliček od toaletního papíru, které budou obalené ve vánočním papíru, či látce. Bohužel se to nepovedlo, ale zas tak mi to nevadí – nemusí dostávat 3-4 adventní kalendáře, myslím, že bohatě stačí ten jeden cukroví (máme JOJO – nesmíme totiž čokoládu) a jeden tvořivý.

Dnes také zapálíme první adventní svíčku a budeme holkám vysvětlovat, proč zrovna jen jednu. Možná brzy, ale zatím nám metoda vysvětlování všeho, i když tomu úplně nerozumí, vyplácí. Ono to totiž přijde postupně.

Velmi se na letošní Vánoce těším – holek to bude třetí Štědrý den, ale teprve je znát, že Vánoce vnímají. Vnímají je jako symbol dárků od Ježíška, světýlek, stromku, pečení cukroví. To vše spojují s Ježíškem. Cukroví i výzdoba je pro Ježíška, stromek budeme zdobit, aby nám přinesl dárečky a světýlka ve městě jsou prostě fascinující dekorací.

Jak se těšíte na Vánoce vy? Prožíváte adventní čas v klidu, nebo jste typ, který se stresuje, aby bylo vše perfektní, ale tu atmosféru nakonec nenačerpáte?

=========
Kolik dárků dětem pod stromeček?
15 nápadů na majestátní vánoční svíčky

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

Vánoční kouličky z moosgummi

Vánoční kouličky z moosgummi

Tři týdny nové etapy našeho života

Tři týdny nové etapy našeho života

Můj první týden v pracovním procesu

Můj první týden v pracovním procesu

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *