Pečená dýňová semínka

Pečená dýňová semínka

Při zpracování dýní jsem řešila, co se semínky, které mi bylo líto vyhazovat. Dýňová semínka mají vysoký obsah vlákniny a jsou plná živin. Pečená dýňová semínka jsou lahodným občerstvením a snadno se připravují. 

Je to jednoduché – lžící vyškrábejte semínka z dýně a oddělte semena od vláknitých vláken. Všechno, co je k očištění semen potřeba, je opláchnout je studenou vodou a nechat 10 minut uvařit a následně usušit. Nebo semena namočte na 2 až 3 hodiny do studené vody. Před pražením ještě jednou propláchněte a osušte. Semena ochuťte podle chuti a dejte péct na ca 120°C asi 45 minut! Pro pečení můžete přidat trochu másla nebo oleje.

Pečená dýňová semínka jsou lahodným občerstvením, u kterého můžete míchat různé druhy koření pro různé chutě. Pro jednoduchost použijte jen sůl, ale doporučuji experimentovat například s následujícím kořením:

  • Skořicový cukr 
  • Dýňová směs koření 
  • Česnekový parmezán
  • Chili
  • Kari
  • a další, fantazii se meze nekladou

Related Posts

Domácí Baileys

Domácí Baileys

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Ořechy

Ořechy

Dortíčky s ořechovo-marmeládovou náplní

Dortíčky s ořechovo-marmeládovou náplní

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky