Plňte si své sny

Plňte si své sny

Můj sen a životní cíl by vždy zabezpečit svou rodinu, mít dobrou práci, co dobrou, skvělou, která mě bude bavit a bude nás živit, domeček na vesnici s krásnou zahradou a ještě krásnějšími dětmi. Zní to krásně, ale…

… ale nechala jsem se unést dnešním systémem. Šla jsem studovat na školu a obor, o kterém tvrdili, že je perspektivní a bude stále i za čtyři roky až vystuduji. Studovala jsem veřejnosprávní činnost, a jak jsem časem poznala, bez vysoké se v tomto oboru chytáte špatně. Sice jsem svůj obor začala studovat dál, ale necítila jsem se v něm dobře, nešlo mi to, proto jsem přestoupila na jiný, o kterém jsem doufala, že bude super. Ale informace, které jsme dostávaly, byly pouze předčítání z odborných knížek, skript, učebnic. Nic nového, co bych již neznala ze střední školy, mi vysoká nedala. Ještě v průběhu studia jsem začala pracovat, v jednu chvíli jsem měla 3 stálé práce a další nárazové brigády.

Proč to píši – byla jsem šťastná? V té době jsem si možná myslela, že když mám práci, stálý příjem, jsem šťastná. Ale nyní vím, že tomu tak nebylo. Přestože mě mé práce bavily, nenaplňovaly mě. Uvědomuji si, že již na škole jsem udělala krok správným směrem. Sice jsem si zvolila jiný obor, který nebyl úplně TOP, nic moc mě nenaučili, možná jen to jedno, to nejpodstatnější – začala jsem se starat a dělat, to co jsem chtěla já. A přestože uvědomění si tohoto přišlo až o několik let později, přišlo v pravý čas. V ten čas, kdy s tím umím pracovat, rozvíjet a aplikovat do praxe.

Nyní jsem si svůj sen začala plnit, mám rodinu, krásné a hlavně zdravé děti, skvělého manžela. Donedávna mi to stačilo, ale otázkou stále bylo, co bude dál? Co budu dělat, až mi skončí rodičovská? Nyní vím, že musím jít za svým snem, jelikož nechci skončit v povolání, které mě nebude naplňovat. Jdu za svým snem a skáču přes překážky ne proto, že je to potřeba, ale proto, že to chci já, já a zase jen já!

I vy vyskočte ze svého stereotypu, zamyslete se nad tím, co vás naplňuje a bojujte za to! Uvidíte sami, že budete více v klidu, budete šťastní a spokojení!

Vaše Praktická Máma

=========
Relaxační chvilka (nejen) pro maminky
Jakub Děkan – Co bejvávalo, už není

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

Vánoční kouličky z moosgummi

Vánoční kouličky z moosgummi

Náš adventní čas

Náš adventní čas

Tři týdny nové etapy našeho života

Tři týdny nové etapy našeho života

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *