Domácí prášek do myčky

Domácí prášek do myčky

Když jsem začala hledat, jak nahradit tablety do myčky, první, co jsem zkoušela, byl tento prášek do myčky. Je jednoduchý, jeho výroba trvá ani ne 5 minut. Všechny suroviny máte buď doma, nebo jej koupíte v drogérii či obchodech s potravinami.

Celé kouzlo spočívá v tom, že smícháte všechny suroviny a přesypete do dózy s víčkem. Musíte dávat pouze pozor, aby dóza byla vzduchotěsná, do směsi se nesmí dostat vlhkost, jinak Vám kyselina citronová ztvrdne.

Co budete potřebovat:

  • 300g jedlé sody
  • 300g práškové sody na praní
  • 150g hrubozrnné kuchyňské soli
  • 150g kyseliny citronové

Dávkování:

Do dvířek na tablety dejte 1-2 lžičky (dle mých zkušeností 2 lžíce) směsi a zakápněte 2 (více NE!) kapkami jaru na ruční mytí nádobí.  Zároveň můžete na dno myčky nalít půl hrnku octa, aby jste dosáhli vysokého lesku skleniček.

Mé zkušenosti:

Prášek myje relativně dobře, ale nesmíte mít nikterak moc mastné nádobí. Za mě je, ale zbytečností přidávat ještě jar – ale v tom případě prášek nemyje vůbec dobře. Zkoušela jsem i jiné varianty, ale o těch příště. 🙂

Aktualizace:

Dala jsem prášku ještě jednu šanci a tady je výsledek. Stále platí, že opravdu mastné, připálené věci nejsou vždy stoprocentně čisté. Jar přidávat musíte, ale když k prášku date 2 lžíce (místo lžiček) a mycí program nastavíte na 60-70°C, tak je výsledek překvapivě super. 🙂

=========
DOMÁCÍ GEL NA PRANÍ
DOMÁCÍ OCHRANNÝ PERLOVÝ LESK NA RTY S LANOLINEM

admin

Related Posts

4 recepty na přírodní chřipkové čaje nejen pro děti

4 recepty na přírodní chřipkové čaje nejen pro děti

Levandulový sirup

Levandulový sirup

Dětský pokoj v námořnickém stylu

Dětský pokoj v námořnickém stylu

Nápady na DIY police na laně

Nápady na DIY police na laně

No Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

fptbty

O autorce

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku..

Rubriky