Relaxační chvilka (nejen) pro maminky

Relaxační chvilka (nejen) pro maminky

Celý den se staráme o naše ratolesti, manžela, rodinu, ale co péče o sama sebe? Zejména pro mámy je péče o sebe něco, co by mělo být povinností, ale máme pocit viny, když si necháváme trochu času pro sebe, než abychom to opravdu praktikovaly.

Pod starostlivostí o sebe si každá představíme něco jiného. Pro nějakou je to dovolená u moře jednou za rok, pro druhé je to pleťová maska jednou za týden. Jiným stačí chvilinka klidné kávy, čtení knihy, psaní deníčku, masáže, koupel… Možností je nespočet. Jak se o sebe budete starat je zcela a jen na vás, ale ujistěte se, že to opravdu tak bude!

Život v dnešní době je o každodenním stresu, když se snažíte dělat vše naplno a najednou – práce, děti, škola, školka, sport, být super maminka, manželka, hospodyňka. Utápíme se ve stresu, bijeme se za to, že vše zvládneme sami, než abychom se snížily k tomu požádat o pomoc.

Přirozenou prioritou pro nás, pro mámy, je, aby byly děti zaopatřené, zdravé a hlavně šťastné. Trávit s nimi čas, vytvářet krásné vzpomínky.

Šťastná žena, šťastná život, je to tak v pořádku? Ano! Když je maminka v pořádku a šťastná, je i rodinný život tak, jak má být. A tak to platí i pro tatínky, které se o svoji rodinu starají.

Já svůj relaxační čas trávím vytváření různých věcí, především decoupage, zkoušení různých nových prostředků a poslední dobou výroba hraček pro holky – ty montessori hračky jsou prostě drahé a já využívám možnosti výroby věcí ze dřeva od tatínka. 🙂

Dopřáváte si potřebnou relaxaci pro nabrání síly? Jak vypadá relaxační chvilka u vás? Inspirujte ostatní maminky. 🙂

=========
TANEC V KAŽDÉM VĚKU
UMĚLECKÉ LÍČENÍ – EYE-ART

Related Posts

Milá maminko

Milá maminko

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Přísaha mateřství

Přísaha mateřství

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *