Tři týdny nové etapy našeho života

Tři týdny nové etapy našeho života

Dnes je to přesně tři týdny, co jsem šla poprvé do zaměstnání. První týden jsme zvládli všichni skvěle, následující dva týdny byly už o něco horší.

Holky zatím stále chodí rády do školky (musím to zaklepat!), ale už nás postihla virózka a stesk po mamince. Jinak jsou ale holky šikovné a užívají si toho člověka, který je právě s nimi. Celkově jsem je musela budit asi dvakrát, jinak vstávají ještě před budíkem – hodně před! Nyní se to ustálilo na nějakých 5:15, ale začínám si zvykat, udělám ještě ráno nějaké resty. 😀

Já teď prožívám období, kdy nemám čas vlastně na nic. Užívám si toho, že jsem v novém prostředí, že se má mysl přenese z bláznivého prostředí domova, jela jsem párkrát cvičit, ale i mne postihla slabá viróza, která se naštěstí obešla bez delšího léčení, ale raději jsem šupajdila z práce rovnou domů. Nebylo by úplně dobré, kdybych hned onemocněla. Práce mi zaplnila jakési prázdné místo, které jsem dlouhou dobu nevěděla, jak vyplnit. Ale zároveň mi vzala naší zaběhlost a musíme vše zařizovat od začátku.

Období Vánoc také přináší pečení cukroví, což vlastně poslední tři týdny zabralo veškerý čas i o víkendech, kdy bych se měla věnovat rodině. Nicméně jsem účast na této akci slíbila již dávno, tak se nedá nic dělat a musíme naše hektické období přežít.

Občas mě zastihne úzkost, že jsem najednou máma naprd, že jsem šla do práce místo toho, abych byla s holkami. Ale pak si uvědomím, že nebýt právě tohoto zaměstnání, bylo by vše stejné a manžel by trávil s holkami možná ještě méně času, než doteď. Je to obrovské plus, velká výhoda a jsem za to velmi vděčná, cítím, že si jsou najednou více blízko.

Ani doma nemohu ochudit rodinu o cukroví, tak jsme také začaly péct. Holky to natolik uchvátilo, že pekly neustále. 🙂 Musím ale přiznat, že je najednou pro mě zase vzácný čas v kuchyni a fakt, že je manžel najednou minimálně dvakrát týdně brzy doma, mě nutí (v dobrém slova smyslu) zase péct bábovky, buchty a zkoušet nové recepty.

Na tvoření mi nyní času moc nezbývá, ale mám pár restů, které potřebuji dokončit do Vánoc, protože je mám jako dárečky… 🙂

=========
Můj první týden v pracovním procesu
Ten pocit, když…

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

Vánoční kouličky z moosgummi

Vánoční kouličky z moosgummi

Náš adventní čas

Náš adventní čas

Můj první týden v pracovním procesu

Můj první týden v pracovním procesu

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *