Vytváření Montessori prostředí pro batolata

Vytváření Montessori prostředí pro batolata

Jak vaše dítě roste a stává se mobilnějším, je nezbytné jim umožnit svobodu pohybu a objevování v celém domě. To znamená, že veškeré zabezpečení dítěte, které jste dělali, když byli kojenci, bude stále důležité, jak rostou – ale budete ho chtít upravit tak, jak se vyvíjejí, aby odpovídali jejich zvýšené mobilitě a potřebě více prostoru.

Protože učení na nočník obvykle přichází během fáze batole, vaše úsilí Montessori budete muset rozšířit do koupelny, protože vaše dítě tam bude trávit více času. Je důležité zahrnout stoličku, prodlužovač kohoutku a prodlužovač vypínačů světla – to vše s cílem naučit vaše dítě být soběstačné v koupelně.

Jak děti rostou, vyvíjí se také jejich úroveň hry.  Chcete-li podpořit jejich zkoumání světa kolem nich, existuje řada věcí, které můžete udělat, včetně těchto tří:

  1. Uchovávejte knihy a hračky na nízkých policích

Umístěte malý výběr knih a hraček vhodných pro děti na nízké police – ale žádné plastové hračky. Pokud je budete uchovávat na nízké poličce, umožníte vašemu batoleti, aby si vzalo to, co upoutá jejich pozornost. Umístěte každý druh hraček do jiného košíku, aby se začaly učit, že vše má správné místo. Výběr hraček a knih měňte každých pár týdnů, abyste udrželi věci nové a svěží.

  1. Zajímavé kresby na úrovni očí

Ať už se jedná o tisk z jednoho z velikánů nebo orámovaný obrázek, který vaše dítě nebo starší sourozenec nakreslil, vystavení tohoto umění a kráse je skvělý způsob, jak stimulovat jejich mysl.

  1. Vytvářejte sezónní přírodní tácky

Každou sezónu sestavte podnos předmětů, které jste našli venku, aby se jich dítě mohlo dotknout a prozkoumat. Když zahrnete své dítě do sbírání předmětů ze svého dvora, stává se to dokonce dalším okamžikem pro učení a zkoumání. Jen se nezapomeňte ujistit, že tácky neobsahují nic, co by mohlo představovat nebezpečí udušení nebo úrazu.

Pokud si nejste jisti, kde začít s přírodním podnosem, zvažte některé z těchto sezónních nápadů:

Jaro: zelené listy, mech, různé květiny a rostliny, semínka

Léto: mušle, malé loďky, hvězdice, květiny, ovoce, bylinky

Podzim: jablka, dýně, listy, žaludy, kukuřice

Zima: papírové vločky, stálezelené větve, sněhové koule, obrázky zimních scén

Sapientia Montessori

=========
Montessori doma: průvodce pro rodiče
Jak vychovávat děti

Related Posts

Zajíčkova cesta – pracovní list

Zajíčkova cesta – pracovní list

Procvičování barviček – tužky

Procvičování barviček – tužky

Milá maminko

Milá maminko

Kde se vzalo jaro?

Kde se vzalo jaro?

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *