Vytváření Montessori prostředí pro školní děti

Vytváření Montessori prostředí pro školní děti

Myšlenka vytváření Montessori prostředí pro školní děti spočívá v ideálním případě v tom, že budete rozšiřovat to, co jste již začali dlouho předtím, než vaše dítě nastoupilo do školy.  Pokud tomu tak je, můžete stavět na tom, co jste již začali. Pokud nemáte zkušenosti, nebojte se – nikdy není pozdě začít.

Je důležité si uvědomit, že implementace metody Montessori pro vaše dítě v jakémkoli věku vyžaduje pokročilé plánování, ale u školních dětí to platí o něco více. Praktické činnosti, jako vaření, uklízení a čtení jsou nezbytné pro začlenění do prostředí vašeho domu. Pokračujte v používání nízkých polic, které jste používali, když bylo vaše dítě mladší, ale jak rostou, vyměňujte hračky pro předškoláky za hádanky, knihy a jiné aktivity vhodné pro daný věk. Můžete zahrnout předměty, které posilují to, co se ve škole učili – smyslem vašeho úsilí však není přehlcování znalostmi, ale nalezení praktických způsobů, aby se naučili každodenním dovednostem.

Potřeby pro rozvoj osobnosti a zájmů vašeho dítěte umístíte na nízké police. Například, pokud máte dítě, které projevuje umělecký sklon, mohou vaše police obsahovat různé druhy papíru a uměleckých potřeb. Pokud má vaše dítě rádo přírodu, můžete i nadále budovat přírodní tácek a zahrnovat knihy o rostlinných a zvířatech. Pro všechny děti je čtení velmi důležité a mělo by být podporováno. Možná tím, že např. vytvoříte čtenářský koutek – nebo alespoň pohodlnou židli – která bude určená jako tichý prostor pro vaše děti.

Pokud máte několik dětí různého věku, podpořte starší děti, aby pomáhaly mladším tím, že čtou knihy a pomáhají s domácími pracemi a dalšími činnostmi.

Sapientia Montessori

=========
Montessori doma: průvodce pro rodiče
Vytváření Montessori prostředí pro batolata

Related Posts

Domácí barva na chodník

Domácí barva na chodník

Odrážení víčka – hra

Odrážení víčka – hra

Zajíčkova cesta – pracovní list

Zajíčkova cesta – pracovní list

Procvičování barviček – tužky

Procvičování barviček – tužky

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *