Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada Praha

Snad pro všechny děti, no vlastně nejen děti :-D, je návštěva zoologické zahrady trefa do černého. Zvířátka mají rádi snad všichni.

My jsme se s kamarádkou rozhodly našim ratolestem ukázat zvířátka a vyvezly jsme je do pražské ZOO – hned tři dvouleťáčky a jedno mimčo v kočárku – ano, čtyři dětičky na dvě maminky. A víte co? Jde to! Ten, kdo se bojí s dětmi vyrazit na jakýkoliv výlet, nebojte, ono to jde. A když to nepůjde, prostě se seberete a pojedete domů.

Parkovaly jsme na jižním parkovišti, kdy je hned při vstupu dětská zoo. Ta je kouzelná v tom, že si děti mohou sáhnout na ovečky, být blízko, zažít ten kontakt, případně jim můžete v automatu zakoupit za 5 Kč krmení a děti si mohou zvířátka sami nakrmit.

Skvělé je, že jsou pro děti připravená dětská hřiště, vláček, dětská tramvaj, ukázky krmení zvířátek a pro ty větší i zookroužky či zooškola. Přestože jsme žádnou atrakci nenavštívily – ještě máme malé děti a nevyžadovaly to, celá procházka po ZOO je velmi bavila. Nejlepší byl asi slon a lední medvědi.

Pokud si doma zapomenete kočár, nebo se rozhodnete až na místě, že by byl fajn, můžete si zapůjčit golfky či trakař u hlavního vchodu (tato služba je bezplatná). ZOO Praha taktéž nabízí spoustu zážitkových programů.

My jsme šly pouze po vnějších cestičkách zahrady, která měří kolem 3 km + plus to, co jsme si zašly s dětmi tam a zpět :-D.  Samozřejmě, že jsme spousty zvířátek neviděly, záleží na každém, co má rád, jakou trasu si zvolíte.

Po celé ZOO jsou rozmístěny automaty s nápoji nebo něčím dobrým na zub, stánky se zmrzlinou, restaurace…  Mezi půl dvanáctou a půl jednou ale prakticky nemáte šanci sednout si k jídlu. My jsme nakonec jedly v samoobslužné restauraci Oceán u hlavního vchodu.

Ke zvířátkům není asi co jiného dodat. Snad jen to, že pražská ZOO je hodně kopcovitá, ale rozhodně stojí za to ji vidět!  Otevřeno má každý den od 9 hod. Zavírací doba se liší v průběhu měsíců – přes prázdniny je to až v 19 hod. Mimo víkendů, svátků a letních prázdnin je otevřen pouze hlavní vchod.

Vstupné:

  • Dospělí – 200 Kč
  • Děti do 3 let – ZDARMA
  • Děti 3-15 let, studenti, Důchodci do 70 let, ZTP – 150 Kč

Je možné zároveň zakoupit roční vstupenky s omezeným i neomezeným množstvím vstupů. Rodinná (2 dospělí a 2 děti) stojí 1 800 Kč, za každé další dítě 300 Kč, ale je omezená na 48 vstupů za rok. Neomezená rodinná vstupenka stojí 3 500 Kč, každé další dítě 500 Kč.

Parkování je možné přímo u ZOO a to za 200 Kč na den od víkendech, státních svátcích a letních prázdninách. Ostatní dny za 100 Kč na den. Případně můžete auto nechat na záchytném parkovišti Troja-Blanka za 50 Kč na den a dojet k ZOO autobusem. Stejně tak můžete parkovat na záchytných parkovištích P+R a cestovat až do ZOO městskou hromadnou dopravou.

=========

Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Related Posts

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *