Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada Praha

Snad pro všechny děti, no vlastně nejen děti :-D, je návštěva zoologické zahrady trefa do černého. Zvířátka mají rádi snad všichni.

My jsme se s kamarádkou rozhodly našim ratolestem ukázat zvířátka a vyvezly jsme je do pražské ZOO – hned tři dvouleťáčky a jedno mimčo v kočárku – ano, čtyři dětičky na dvě maminky. A víte co? Jde to! Ten, kdo se bojí s dětmi vyrazit na jakýkoliv výlet, nebojte, ono to jde. A když to nepůjde, prostě se seberete a pojedete domů.

Parkovaly jsme na jižním parkovišti, kdy je hned při vstupu dětská zoo. Ta je kouzelná v tom, že si děti mohou sáhnout na ovečky, být blízko, zažít ten kontakt, případně jim můžete v automatu zakoupit za 5 Kč krmení a děti si mohou zvířátka sami nakrmit.

Skvělé je, že jsou pro děti připravená dětská hřiště, vláček, dětská tramvaj, ukázky krmení zvířátek a pro ty větší i zookroužky či zooškola. Přestože jsme žádnou atrakci nenavštívily – ještě máme malé děti a nevyžadovaly to, celá procházka po ZOO je velmi bavila. Nejlepší byl asi slon a lední medvědi.

Pokud si doma zapomenete kočár, nebo se rozhodnete až na místě, že by byl fajn, můžete si zapůjčit golfky či trakař u hlavního vchodu (tato služba je bezplatná). ZOO Praha taktéž nabízí spoustu zážitkových programů.

My jsme šly pouze po vnějších cestičkách zahrady, která měří kolem 3 km + plus to, co jsme si zašly s dětmi tam a zpět :-D.  Samozřejmě, že jsme spousty zvířátek neviděly, záleží na každém, co má rád, jakou trasu si zvolíte.

Po celé ZOO jsou rozmístěny automaty s nápoji nebo něčím dobrým na zub, stánky se zmrzlinou, restaurace…  Mezi půl dvanáctou a půl jednou ale prakticky nemáte šanci sednout si k jídlu. My jsme nakonec jedly v samoobslužné restauraci Oceán u hlavního vchodu.

Ke zvířátkům není asi co jiného dodat. Snad jen to, že pražská ZOO je hodně kopcovitá, ale rozhodně stojí za to ji vidět!  Otevřeno má každý den od 9 hod. Zavírací doba se liší v průběhu měsíců – přes prázdniny je to až v 19 hod. Mimo víkendů, svátků a letních prázdnin je otevřen pouze hlavní vchod.

Vstupné:

  • Dospělí – 200 Kč
  • Děti do 3 let – ZDARMA
  • Děti 3-15 let, studenti, Důchodci do 70 let, ZTP – 150 Kč

Je možné zároveň zakoupit roční vstupenky s omezeným i neomezeným množstvím vstupů. Rodinná (2 dospělí a 2 děti) stojí 1 800 Kč, za každé další dítě 300 Kč, ale je omezená na 48 vstupů za rok. Neomezená rodinná vstupenka stojí 3 500 Kč, každé další dítě 500 Kč.

Parkování je možné přímo u ZOO a to za 200 Kč na den od víkendech, státních svátcích a letních prázdninách. Ostatní dny za 100 Kč na den. Případně můžete auto nechat na záchytném parkovišti Troja-Blanka za 50 Kč na den a dojet k ZOO autobusem. Stejně tak můžete parkovat na záchytných parkovištích P+R a cestovat až do ZOO městskou hromadnou dopravou.

=========

Mumlavské vodopády a Liščí stezka

Related Posts

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky