Děti z Carcassonne – desková stolní hra

Děti z Carcassonne – desková stolní hra

Před narozením dětí jsme s manželem hráli Carcassonne snad denně. Máme pár rozšíření a vlastní kartičky, které vytvořil manžel. Věděla jsem, že Carcassonne bude jedna z prvních „složitějších“ her, které holkám pořídíme. Tak se i stalo.

Děti z Carcassonne je hra určena pro děti od 4 let, myslím si ale, že tato hra nás bude bavit dlouho. Od klasické verze se liší především ve strategii. Děti velmi rychle pochopí, že mají navazovat cesty na sebe a když je na cestě obrázek dítěte v jejich barvě, snažit se cestu co nejrychleji ukončit, aby mohli umístit své figurky na hrací plochu. Přičemž cestu může uzavřít kdokoliv a zároveň všichni, kdo mají na uzavřené cestě dětičky, umístí si na ni svou figurku. Vyhrává ten, kdo má nejvíce umístěných figurek. Jasné je, že se v této hře dá dobře taktizovat – což přijde časem a my – dospělí – budeme mít brzy velký problém. 🙂

Kartičky jsou krásně graficky zpracované, září veselými barvičkami a každá má jiný motiv. Pro věk od 4 let si myslím, že mohly být kartičky menší, ale ničemu to nevadí. Hru bych využila i u menších sourozenců, kteří by mohli trénovat navazování cest k sobě a stavět si tím pokaždé jinou krajinku. Zároveň si troufám odhadnout, že hru pochopí i tříleté dítě.

Tato desková hra holky chytla hned od prvního vysvětlení, a nejen je, ale i nás. Jde o jiný princip, než u klasické verze, přesto je také velmi zajímavá. Každé kolo je jiné a to je možná právě to, co nás na Carcassonne baví. Časově nám Děti z Carcassonne také vyhovuje, neboť jedno kolo trvá cca 10-15 minut, což je taková doba, že si můžeme zahrát alespoň jednou, téměř kdykoliv.

Related Posts

5 tipů her na cestu autem

5 tipů her na cestu autem

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *