DIY esenciální olejový parfém

DIY esenciální olejový parfém

Budete překvapení, jak levné a snadné je vyrobit si vlastní parfém. Zatímco některé vůně zakoupené v obchodě mohou být arogantní, chemické a dokonce nezdravé (u některých lidí mohou způsobit bolesti hlavy), nemusíte žít život bez vůní. S několika jednoduchými éterickými oleji najdete směs vůní, která vám vyhovuje. Až tedy příště budete hledat novou podpisovou vůni, zapomeňte na uličku s parfémy a namíchejte si místo toho svou vlastní směs. Zde je několik jednoduchých tipů, jak si vyrobit vlastní parfém.

Krása tohoto projektu spočívá v tom, že neexistují špatné kombinace vůní. Musíte jít za tím, co se vám líbí. Pokud nejste příliš obeznámeni s vůní  éterických olejů. 

Budete potřebovat:

  • Lahvička roll-on o objemu 5 nebo 10 ml
  • Éterické oleje (zde jsou použité Ylang ylang, éterický olej z grapefruitu a vanilkový éterický olej)
  • Mandlový olej (funguje jako nosný olej)
  • Kapátko nebo pipeta (volitelně)
  • Sušené květiny jako jedlé lístky růží nebo levandule (volitelně)

Zjistěte svou kombinaci vůní
Než začnete s výběrem éterických olejů, musíte vědět pár věcí o tom, jak vůně funguje. Pravděpodobně jste už slyšeli, že každá vůně má tóny. Ve skutečnosti má většina dva až tři tóny. Existují také různé typy tónů.

Vrchní tóny jsou obvykle první věc, kterou ucítíte – jsou obvykle lehké a odpařují se. Zahrnují vůně jako grapefruit, citron, limeta, máta peprná, eukalyptus a další.

Střední tóny jsou samou podstatou parfému. Nejsou příliš silné, mají tendenci se vyvíjet po vrchních tónech. Některé příklady jsou skořice, hřebíček, ylang ylang, rozmarýn a jasmín.

Základní tón  je často silná a pižmová, komplexnější vůně. Pačuli, vanilka a santalové dřevo jsou dobrým příkladem.

Zkombinujte své vůně

V nádobě smíchejte 10 nebo méně kapek grapefruitu, ylang-ylangu a vanilky – nemusíte se držet těchto vůní, vyberte si vaše oblíbené preference. Držte se pravidla, abyste měli obsahem horní, střední a základní tóny. Začněte v malém, vždy můžete přidat další, pokud jich přidáte příliš mnoho na začátek, již s tím nic nezmůžete. Budete prostě muset experimentovat, abyste našli něco, co vás láká. Vůně je tak osobní věc, že ​​je těžké rozhodně říci, co bude komu příjemně vonět. Krouživým pohybem oleje ve sklenici vůně spojte .

Přidejte svůj nosný olej
Nosný olej pomáhá ředit éterické oleje dříve, než se dostanou na pokožku. Dvě skvělé možnosti jsou frakcionovaný kokosový olej nebo olej ze sladkých mandlí. Jsou lehké a obvykle mají minimální až žádnou vůni. Zároveň je potřeba něco, co neztuhne. Můžete přidat do lahvičky sušené dekorace a poté dolejte nosným olejem až po okraj.. 

Jak uložit parfém

I když možná budete chtít svůj nový parfém použít hned (a můžete), obvykle voní nejlépe, když mu dáte čas. Nechte lahvičku na chladném a tmavém místě. Používáte-li jantarovou nebo modrou lahvičku, pomůže vám zablokovat světlo a uchovat vůni. Pokud přidáte sušené květiny, udržujte mimo sluneční světlo.

Tyto vlastní vůně jsou úžasné osobní dárky a mohou vám ušetřit tolik peněz, nemluvě o tom, že jsou zdravější než většina vůní zakoupených v obchodech. Navíc budete vědět, že nikdo jiný nebude nosit vaši jedinečnou směs. 

The spruce crafts

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

Domácí prášek na bílé prádlo

Domácí prášek na bílé prádlo

Domácí prášek na praní pro barevné prádlo

Domácí prášek na praní pro barevné prádlo

Jak si vyrobit šumivé koupelové bomby

Jak si vyrobit šumivé koupelové bomby

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *