Jak si vyrobit domácí chodníkovou křídu

Jak si vyrobit domácí chodníkovou křídu

Výroba domácí křídy je překvapivě jednoduchá – a zábavná! Postačí k tomu pár věcí. Důkladné zaschnutí domácí křídy bude trvat asi 24 hodin, zkuste si proto vybrat den s nízkou vlhkostí.

Co budete potřebovat:

  • ¾ šálku práškové sádry
  • šálku vody
  • Rolička od toaletního papíru (můžete ji rozstřihnout a zmenšit průměr)
  • Voskový papír
  • Středně velká mísa na míchání
  • Lžíce
  • Tekutá temperová barva dle Vašeho výběru

Postup:

Smíchejte práškovou sádru s vodou, dokud nebude směs hustá jako zubní pasta. (Pokud se Vám zdá příliš tekutá, přidejte 1 polévkovou lžíci sádry, dokud nebude dostatečně hustá. Pokud se vám zdá příliš hustá, přidejte malé množství vody.)

Chcete-li vyrobit barevné křídy přidejte po vodě do směsi tekutou temperovou barvu. (Použijte tolik, kolik potřebujete, abyste získali požadovanou barvu.)

Položte roličku od toaletního papíru svisle na kus voskovaného papíru. Lžící nalijte směs do tuby. Pokuste vyklepat všechny bubliny, které vidíte.

Naplněnou roličku nechte tři až čtyři hodiny stát na voskovaném papíře, dokud křída „nezatuhne“. Poté odlepte vlhký karton.

Nechte křídu zcela zaschnout po dobu 24 hodin.

Nezbývá než se s domácí křídou vydat na nejbližší hladký chodník nebo příjezdovou cestu. Nebo můžete v obchodě koupit speciální barvu na tabuli a nechte děti, aby proměnily stěnu své ložnice, herny nebo oblast pro rodinné vzkazy na tabuli. Poté můžete kdykoli bez obav psát na stěny.

Zdroj

Related Posts

Domácí barva na chodník

Domácí barva na chodník

Malování ledem

Malování ledem

3D duha z papíru

3D duha z papíru

Jak vyrobit narcisy z chlupatých drátků

Jak vyrobit narcisy z chlupatých drátků

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *