Jak vyrobit kraba z plata od vajec

Jak vyrobit kraba z plata od vajec

Recyklace není jen šetrná k Zemi, je také šetrná k rozpočtu a řemeslným výrobkům. Prázdné sklenice a lahve se mohou stát vázami na květiny, staré časopisy se mohou proměnit v úžasné dekorace  a plata od vajec se mohou proměnit v nejrůznější zvířátka.

Tento přátelský malý krab vznikl z plata od vajec, pomocí štětce a barvy, drátků a páru očí. Zatímco se malé děti budou bavit připevňováním krabích nožek, aby oživily své zvířátko, budou potřebovat pomoc s proříznutím krabičky od vajec a použitím horkého lepidla. Bez ohledu na to, kam ho umístíte, jakmile je hotový, tento krab každému vykouzlí úsměv na tváři.

Co budete potřebovat:

 • plato od vajec
 • 8-10 plyšových drátků
 • 1 pár oček
 • akrylovou barvu
 • štětec
 • lepidlo nebo tavnou pistoli
 • nůžky či nůž (se skalpelem to jde nejlépe)
 • provázek k zavěšení (dle volby)

Postup:

Opatrně odřízněte jeden díl z prázdného plata od vajec. Očistěte přebytečné části a vytvořte kruhový základ.

Na díl rovnoměrně naneste zevnitř i zvenku barvou, kterou si vyberete, například cihlově červenou, letní broskvovou nebo inkoustově modrou. Nechte uschnout a máte hotové krabí tělo.


Zatímco barva zasychá, zkraťte plyšové drátky na požadovanou velikost.

 • 8 kusů o délce asi 3,5 cm
 • 2 kusy o délce asi 10 cm
 • 2 kratší kusy cca 1 cm na oči.


Rovnoměrně přilepte čtyři nohy na každou stranu spodní hrany krabího těla.


Nejdelší drátky vytvarujte do tvaru klepet. Asi ve ¾ ohněte drát dolů, otočte, abyste vytvořili tvar Y. Spodní část spoje zakruťte.


Pro vytvoření očí naneste na konec nejkratších plyšových drátků trochu lepidla a připevněte k němu oko. Oči pak přilepte k tělu.

Pomocí více množství lepidla přilepte klepeta ke spodní straně kraba. Měly by být umístěny na přední straně, blíže k očím. Drápy během lepení možná budete muset podepřít.

Teď už jen zbývá najít pro kraba vhodné místo např. na pískovišti nebo ho zavěsit na provázku jako dekoraci v místnosti.

The spruce crafts

Related Posts

Vánoční kouličky z moosgummi

Vánoční kouličky z moosgummi

Velikonoční zajíček z ponožky

Velikonoční zajíček z ponožky

Jarní strom

Jarní strom

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky