Vánoční kouličky z moosgummi

Vánoční kouličky z moosgummi

Při hledání a přemýšlení, jaký originální vánoční dáreček dát paní učitelkám ve školce, jsem narazila na tyto krásné vánoční kouličky z moosgummi nebo-li pěnovky.  Trochu jsem si postup upravila podle sebe, zde máte návod:

K výrobě je potřeba moosgummi, nůžky, kružítko nebo skleničku, tavnou pistoli, provázek. Když budou tvořit děti, dejte jim lepidlo místo tavné pistole, nebo je mějte pod kontrolou.

Z pěnovky si vystřihneme dohromady 16 kusů koleček, velikost i barevná kombinace je na Vás, nebojte se improvizovat. 🙂 Zároveň si vystřihneme dva proužky, které použijeme úplně na konci.

Všechny kolečka rozstřihneme v polovině. Následně je přehneme třpytivou stranou dovnitř a tavnou pistolí je slepíme – na rovné straně.

Poté slepíme dvě půlky na rovné straně k sobě. Každý si musí vyzkoušet, kolik dát lepidla, aby ho bylo tak akorát.

Následně musíme slepit všechny půlky k sobě tak, že lepidlo nanesme podél obvodu, ale uprostřed oblouku necháme kousek bez lepidla. Snažíme se, aby obloučky byly srovnané jeden na druhém.Pokračujeme dokud nebudeme mít všechny pospojované. Po celou dobu se snažíme třpytivou část jakoby roztahovat, aby nám vznikl tvar koule a třpytivá část byla viditelná. Nakonec spojíme konce k sobě.

Proužky srolujeme a do jednoho z nich přidáme provázek. Následně je vložíme doprostřed kouličky a přilepíme je.

A je hotovo. 🙂

=========
Krabičky na kapesníčky
Pásla ovečky

Related Posts

Zavinovačka pro panenky

Zavinovačka pro panenky

Krabičky na kapesníčky

Krabičky na kapesníčky

Podzimní věnce

Podzimní věnce

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *