Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby je krásná mini zoo, která se nachází asi 6km severovýchodně od Nymburka. Jedná se o první malou zoo ve středočeském kraji, která je velmi populární především díky úzkému kontaktu se zvířátky, což ocení hlavně rodiče s dětmi.

Návštěvníkům jsou přístupné ohrady s kozami, daňky nebo morčaty a je možné si za 10 Kč koupit v automatu krmivo a krmit zvířátka z ruky.  Jen pozor při začátku otvírací doby jsou zvířátka tak natěšená na dobroty, že dělají vše možné, aby se k jídlu dostaly jako první, je proto lepší, když bude misku s krmením držet vy dospělí. 😀 Daňci si zase klidně vlezou až k přístroji na žrádlo, který je přímo v ohradě a jedí je rovnou, jak se sypou do misky. 😀

ZOO je rozdělena na novou a starou část, kdy stará zoo je bývalá fara. Nová zoo je umístěna přes ulici, kde se také nachází parkoviště s dostatečnou kapacitou (za auto zde zaplatíte 40 Kč na den). V nové části oceníte krásné velké hřiště pro děti a hned vedle občerstvení s posezením.  Hřiště je na způsob Mirakula, spíše pro větší děti od 6-ti let, ale i pro menší se zde najdou houpačky, kolotoč a velké pískoviště se slunečníkem. Ani ve staré části nechybí kolotoč, pískoviště a občerstvení.

 

K vidění je více než 420 zvířat přibližně 120-ti druhů. Velkým lákadlem jsou vzácní primáti – languři duk, které jsou vzácnější, než-li pandy a v ČR je můžete vidět pouze zde. Také se můžete těšit třeba na velbloudy a medvědy ušaté. Zoo Chleby má ve svých exponátech zastoupeny nejen savce, ptáky, plazy a obojživelníky, ryby a bezobratlé, ale také množství rostlin.

 

Po celou dobu prohlídky na Vás čekají různě rozmístěné sochy zvířat, atmosféru dotvářejí například odpadkové koše ve tvaru zvířátek. Což velice oceňuji, protože je z pohledu rodiče krásné učební lákadlo, aby malé děti vyhodily odpad do koše a zároveň to skvěle do zoo zapadá.

Doporučuji zajít nejprve do staré části, kde si ještě plní energie užijete zvířátka, velká většina se jich nachází právě zde, a pak se vydáte do nové části, kde se můžete občerstvit u dětského hřiště a navštívit zbývající expozice. Při východu můžete zakoupit suvenýry, mají jich zde mnoho a musím říci, že plyšáky mají úžasné a za přijatelné ceny. 😀

Zoologická zahrada Chleby také nabízí možnost Zooprázdnin, což je obdoba příměstského tábora pro děti  cca od 7let do 13let. Děti se seznámí se zvířátky, budou se moci o některé i postarat, dozví se zajímavosti ze zvířecí říše a nebudou chybět ani hry.

Součástí nabídky od ZOO jsou komentované prohlídky, výukové programy  pro školky a školy, zážitkové programy  (den ošetřovatelem v zoo, ošetřovatel ekocentra junior, kontaktní program v Ekocentru) a další akce.

Otevírací doba:

Leden-Únor + Listopad-Prosinec                 9-16:00

Březen + Říjen                                              9-17:00

Duben-Září                                                    9-18:00

Děti do 3 let mají vstupné zdarma, stejně tak i invalidé (ZTP/P) s doprovodem či kolegové z ostatních ZOO. Pro studenty, důchodce (od 65let) či invalidy (ZTP) je vstupné 110 Kč a dospělí 150 Kč. Pro dárce krve, kteří darují v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, je vstupné taktéž zdarma.

Related Posts

5 tipů her na cestu autem

5 tipů her na cestu autem

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *