Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby je krásná mini zoo, která se nachází asi 6km severovýchodně od Nymburka. Jedná se o první malou zoo ve středočeském kraji, která je velmi populární především díky úzkému kontaktu se zvířátky, což ocení hlavně rodiče s dětmi.

Návštěvníkům jsou přístupné ohrady s kozami, daňky nebo morčaty a je možné si za 10 Kč koupit v automatu krmivo a krmit zvířátka z ruky.  Jen pozor při začátku otvírací doby jsou zvířátka tak natěšená na dobroty, že dělají vše možné, aby se k jídlu dostaly jako první, je proto lepší, když bude misku s krmením držet vy dospělí. 😀 Daňci si zase klidně vlezou až k přístroji na žrádlo, který je přímo v ohradě a jedí je rovnou, jak se sypou do misky. 😀

ZOO je rozdělena na novou a starou část, kdy stará zoo je bývalá fara. Nová zoo je umístěna přes ulici, kde se také nachází parkoviště s dostatečnou kapacitou (za auto zde zaplatíte 40 Kč na den). V nové části oceníte krásné velké hřiště pro děti a hned vedle občerstvení s posezením.  Hřiště je na způsob Mirakula, spíše pro větší děti od 6-ti let, ale i pro menší se zde najdou houpačky, kolotoč a velké pískoviště se slunečníkem. Ani ve staré části nechybí kolotoč, pískoviště a občerstvení.

 

K vidění je více než 420 zvířat přibližně 120-ti druhů. Velkým lákadlem jsou vzácní primáti – languři duk, které jsou vzácnější, než-li pandy a v ČR je můžete vidět pouze zde. Také se můžete těšit třeba na velbloudy a medvědy ušaté. Zoo Chleby má ve svých exponátech zastoupeny nejen savce, ptáky, plazy a obojživelníky, ryby a bezobratlé, ale také množství rostlin.

 

Po celou dobu prohlídky na Vás čekají různě rozmístěné sochy zvířat, atmosféru dotvářejí například odpadkové koše ve tvaru zvířátek. Což velice oceňuji, protože je z pohledu rodiče krásné učební lákadlo, aby malé děti vyhodily odpad do koše a zároveň to skvěle do zoo zapadá.

Doporučuji zajít nejprve do staré části, kde si ještě plní energie užijete zvířátka, velká většina se jich nachází právě zde, a pak se vydáte do nové části, kde se můžete občerstvit u dětského hřiště a navštívit zbývající expozice. Při východu můžete zakoupit suvenýry, mají jich zde mnoho a musím říci, že plyšáky mají úžasné a za přijatelné ceny. 😀

Zoologická zahrada Chleby také nabízí možnost Zooprázdnin, což je obdoba příměstského tábora pro děti  cca od 7let do 13let. Děti se seznámí se zvířátky, budou se moci o některé i postarat, dozví se zajímavosti ze zvířecí říše a nebudou chybět ani hry.

Součástí nabídky od ZOO jsou komentované prohlídky, výukové programy  pro školky a školy, zážitkové programy  (den ošetřovatelem v zoo, ošetřovatel ekocentra junior, kontaktní program v Ekocentru) a další akce.

Otevírací doba:

Leden-Únor + Listopad-Prosinec                 9-16:00

Březen + Říjen                                              9-17:00

Duben-Září                                                    9-18:00

Děti do 3 let mají vstupné zdarma, stejně tak i invalidé (ZTP/P) s doprovodem či kolegové z ostatních ZOO. Pro studenty, důchodce (od 65let) či invalidy (ZTP) je vstupné 110 Kč a dospělí 150 Kč. Pro dárce krve, kteří darují v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, je vstupné taktéž zdarma.

Related Posts

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

Zoologická zahrada Praha

Zoologická zahrada Praha

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky