Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Vždy jsem si říkala a představovala, jak budu své děti vychovávat, ale jakmile se stanete rodiči, zjistíte, že spousty věcí neovlivníte, že je to především na povaze dětí a pak na vaší síle a vůli se v určitém ohledu dětem nepodřizovat.

Každý jsme vychováván jinak, dokonce i když jsou sourozenci a vy chcete uplatnit stejnou metodu výchovy, nikdy nebude fungovat stejně. Každé dítě je různé, má různé potřeby a platí na něj jiné metody. Zdánlivě je výchova stejná, ale najdou se situace, kdy je jiná. I my to tak máme. Vychováváme je stejně, každá má stejné množství lásky, ale zároveň, například při zlobení platí na každou jiná metoda.

Z mého dětství mám spousty situací, které jsem pro své holky nechtěla a stále to platí, ale zároveň jsou situace, které na ně aplikuji stejně tak, jako moji rodiče. Manžel byl vychováván naprosto rozdílně, než-li já a platí to stejné – jsou situace, kdy máme stejnou výchovu a jsou situace, kdy ne.

My jsme si vytvořili takové pravidlo, podle kterého se snažíme holky vychovávat. Tím pravidlem je, že bychom si měli vzít z našeho dětství to nejlepší a použít, to ne moc hezké a vyhnout se tomu a zároveň dát vlastní iniciativu, co bychom pro naše děti chtěli.

Párkrát jsem se přistihla, že tomu tak není, proto je dobré si čas od času připomenout, proč vychováváme tak, jak vychováváme a držet se toho!

Asi jediné, co jsem dodržela z toho nepsaného seznamu, který jsem si před těhotenství (vlastně i během těhotenství a po porodu) stále opakovala, bylo to, že děti nebudou spát v naší posteli. Vlastně, párkrát jsem je u sebe měla, když jedné nebylo dobře, tak aby nebudila tu druhou, ale jinak ne. Až mi to občas přijde líto a teď bych si přála, aby k nám ráno přišly, přitulily se a jen tak se spolu váleli a spali.

Dodržela jsem to, že nespí u nás v posteli, ale za to my spíme v jejich :-D, když je potřeba a ony ne a ne spát.

Pamatujte si, že znalosti o tom, jak vychovávat děti, vycházejí z výchovy, kterou jste dostali vy. Zkušenosti, které nasbíráme v dětství a prostředí, ve kterém jsme byli vychováváni, se budou odrážet v naší roli rodiče, až se jím staneme. Když budeme děti vychovávat ve zdravém prostředí, je předpoklad, že naše děti budou dobrými rodiči.

=========
Přísaha mateřství
5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

Related Posts

Milá maminko

Milá maminko

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Přísaha mateřství

Přísaha mateřství

5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *