5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

5 způsobů, jak řídit hněv vašeho dítěte

Naučte své dítě ovládat dovednosti, které s ním budou narůstat.

Ať už kvůli tomu, že nedostane svačinu, kterou chce, nebo bojuje s kamarádkou nad hračkou, dokonce i malé děti se občas zlobí. A zatímco hněv sám o sobě není dobrý nebo špatný, způsob, jakým dítě s hněvem jedná, může být konstruktivní nebo destruktivní. Jako rodič může být lákavé poslat dítě do jeho pokoje, aby se hněvalo nebo na něj křičet, aby se přestalo vztekat. Ale pro vaše dítě je lepší, pokud mu pomůžete vyvinout schopnost vyrovnat se s hněvem. 

Zde je několik strategií, které můžete vyzkoušet:

1. Promluvte si o tom. Požádejte své dítě, aby Vám vysvětlilo, co způsobilo, že se tak rozzlobilo. Promluvit si o problému může pomoci některým dětem pracovat s hněvem a uklidnit se. Pokud to vaše dítě s vámi nechce prodiskutovat, může se cítit lépe, když bude „mluvit“ s domácím mazlíčkem, loutkou nebo imaginárním přítelem.

2. Zkuste fyzickou aktivitu. Děti si mohou uvolnit páru dupáním, boucháním do polštáře nebo taháním, kroucením nebo bušením do hlíny. Pomůže také tanec nebo procházka. Povzbuzování dítěte, aby dělalo věci, které má rád – kresba, procházky se psem, čtení – může také pomoci změnit zaměření jeho myšlenek od hněvu.

3. Poskytněte pohodlí a náklonnost. Dejte svému malému vědět, že vám opravdu záleží na jeho situaci a pocitech. Batole může být potěšeno vaší fyzickou přítomností, stejně jako starší děti, které čelí frustrující situaci. A nikdy nepodceňujte sílu objetí, aby se dítě cítilo milované a přijato.

4. Dobrým příkladem. Děti napodobují dospělé, takže způsob, jakým zacházíte se svým hněvem a frustrací, určitě ovlivní vaše dítě. Modelujte pozitivní zvládací schopnosti – když děláte něco, co vás uklidňuje a tím utečete z frustrující situace – a vaše dítě bude pravděpodobně dělat totéž.

5. Chvalte dobré chování. Dejte svému dítěti vědět, že si vidíte, když se svým hněvem nakládá pozitivně.

Kristen Finello

=========
Křik není řešení
Co znamená být matkou?

Related Posts

Milá maminko

Milá maminko

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Dopis pro sebe, předtím, než se stanu mámou

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Naše děti budou takovými rodiči, jako jsme my jejich

Přísaha mateřství

Přísaha mateřství

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *