Zelofleky

Zelofleky

Místo šunkofleků jsem začala dělat zelofleky a až na nějaké větší kousky zelí bych řekla, že nepoznáte rozdíl od těstovin. 🙂 A nejlepší na tom je, že zelofleky nemusíte připravovat jen jako klasické šunkofleky, ale můžete si se vším krásně pohrát. Například místo klasického uzeného masa použiji kuřecí nebo vepřové maso, šunku, zapeču se sýrem…

Suroviny:

  • zelí
  • cibule
  • uzené maso
  • smetana
  • vajíčko
  • sůl, pepř

Postup:

Zelí si nakrájíme na na malé kousky – zhruba ve velikosti klasických fleků. Nakrájíme si uzené maso na kostičky a cibuli na drobno a trochu si je předsmažíme, ale opravdu jen trochu.

Nakrájené zelí osolíme, opepříme a promícháme s uzeným masem a cibulí. Přendáme do zapékací mísy a zalijeme smetanou s rozšlehaným vajíčkem.

Zapékáme zhruba 40 minut při 180 stupních přikryté a jakmile zelí změkne, necháme ještě dopéci dokřupava.

Related Posts

Pečená dýňová semínka

Pečená dýňová semínka

Domácí Baileys

Domácí Baileys

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Ořechy

Ořechy

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky