Čokoládová pěna

Čokoládová pěna

Kdy by nemiloval čokoládu… I já jí mám velmi ráda! Jednoho pochmurného dne jsem dostala nápad udělat čokoládovou pěnu. Našla jsem si několik receptů, které jsem si upravila podle sebe a tady je výsledek:

Potřebujeme:

  • 3 vajíčka
  • 250ml smetany ke šlehání
  • 200g min. 80% čokolády
  • trochu sladidla (cukr, xylitol, erythritol…) – pokud nechcete, dávat nemusíte

Postup:

Čokoládu rozpustíme nad parou, dáváme si pozor, aby se voda nedotýkala mísy. Mezitím vyšleháme žloutky se sladidlem, vyšleháme bílek s trochou solí a vyšleháme šlehačku.

Jakmile bude čokoláda rozpuštěna, přidáme do ní žloutky, stále nad parou. Vyšleháme a začneme postupně přidávat vyšlehanou smetanu. Na konec přidáme a zašleháme sníh.

Odstavíme a necháme lehce vychladnout, můžeme ještě prošlehat. Nakonec dáme do misek a do lednice na pár hodin ztuhnout. Celá směs bude tekutá, ale nebojte se, v lednici nakonec ztuhne.

=========
Kaková roláda s mascarpone
Dort z kysané smetany

Related Posts

Pečená dýňová semínka

Pečená dýňová semínka

Domácí Baileys

Domácí Baileys

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Rohlíčky s čokoládovým krémem

Ořechy

Ořechy

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

O mně…

Již nějaký pátek jsem mamina dvou holčiček, dvojčátek, vytoužených, doslova vymodlených zvířátek.

Delší dobu jsem rozmýšlela nad projektem, který bych mohla uskutečnit. K tomuto tématu mě dovedlo pár náhodných skutečností, které se objevily v pravou chvíli.

Paktickamama.cz by vám měla poskytnout nejen tipy na výlety, rady v domácnosti, především homemade a spousty receptů, ale i mnoho dalších inspirativních nápadů na které občas natrefím a sama testuji.

Můžete mě také sledovat na Facebooku či Instagramu.

 

Rubriky