Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín je farma kousek od Mělníka. Na stránkách farmy se slibuje, že si můžete pohladit zvířátka, bohužel toto se nám nepodařilo. Zvířátka jsou zavřené ve výběhu, do kterého jako hosti nemáte přístup. Je možné, abyste počkali na krmení, tím se blíže ke zvířátkům dostanete a můžete se ptát na to, co vás zajímá. Velkým lákadlem je možnost jízdy na koni – což jsme nevyzkoušeli, jelikož máme malé děti.

  

Celkově při vstupu do areálu jsme museli chvilku tápat, kudy začít prohlídku, není to moc značené. Koníky jsme ve stáji neviděli, jelikož měli zrovna děti projížďku mimo areál, což je jeden ze zážitků táborů na farmě.

Hned vedle výběhu koní je možnost přespání v kempu nebo přímo v tee pee.

Pro děti jsou k dispozici dvě dětská hřiště – jedno je vedle výběhu koní a je placené 50 Kč za vstup – je to oplocený areál s nafukovacími trampolíny, prolézačkami ze dřeva, vláčky ze dřeva.. Druhé hřiště je vedle restaurace.

Farma nabízí dětské tábory s výukou jízdy na koních, což si myslím, že je naprosto skvělé. Děti se naučí starat se o zvířátka, zažijí spoustu sportovních a zábavních aktivit..

Vstup na farmu je zdarma a mají otevřeno každý den 8-20 hod, přičemž se stáje uzavírají v 18 hod. Součástí areálu je i restaurace, kde podávají již snídaně a hotovky formou bufetu. Musím  říci, že porce jsou opravdu veliké a můžete očekávat chutné domácí jídlo.

Děti byly nadšené z prasat domácích, které zrovna chrápaly a to doslova. 😀

Myslím že pokud bydlíte blízko, určitě návštěvu doporučuj, ale spíše vyrazte se staršími dětmi, aby si užily jízdu na konících.

Pokud budete mít cestu od Mělníka, musíte přejet dřevěný mostek, který nevypadá úplně v top stavu, zase jde ale o pořádný adrenalin. 😀

=========
Zoologická zahrada Chleby
Zoologická zahrada Praha

Related Posts

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Pramen Labe a přes Labskou boudu zpět

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta….

Zoologická zahrada Chleby

Zoologická zahrada Chleby

No Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *